Yükleniyor, lütfen bekleyin..

DIGIATHON
2023'e
Hazır mısınız?

Dijital Türkiye Blokzincir Hackhatonu - DIGIATHON 2022

İlk kez 2022 yılında düzenlenen Dijital Türkiye Blokzincir Hackhatonu’nda yarışmacılar, Dijital Türkiye hizmetlerine blokzincir entegrasyonuyla yeni fikirler ürettiler. Bu kapsamda yarışmacılar, gerçek hayatta kullanılan ve kullanılabilecek hizmetler için blokzincir yetkinliklerini sergilediler.
DIGIATHON 2022 final etabına kalan 24 takım, 12 – 13 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen ve 30 saat süren maratonun sonunda e-Devlet Kapısı’na blokzincir teknolojisiyle yenilikçi çözümler ürettiler. En iyi fikirleri üreten 10 takım fikirlerini sahnede sundular. Sunumların ardından yapılan son değerlendirme ile DIGIATHON 2022’de birinciliği TKM-M060, ikinciliği 0XA1E1ACE1E ve üçüncülüğü ise BILKENTDEV elde etti.
Hackathon kapsamındaki geliştirmeler Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi lokalinde açılan Avalanche test ağında gerçekleştirildi. Gerekli teknik hazırlıklar tamamlandığında bu test ağı kamu ve üniversiteler başta olmak üzere kademe kademe tüm vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak. Blokzincir konusunda kendisini geliştirmek isteyen, proje üretmek isteyen tüm vatandaşlarımız ücretsiz bir şekilde bu ağdan faydalanabilecekler.

Yarışma Kuralları

  • Fintech, kripto para vb. blockzincir teknoloji çıktılarının kullanılması yasaktır. Hackathon, defi ve fintech bağımsız geliştirme süreçlerinden oluşacaktır.
  • Tüm geliştirme baştan sona yarışma alanında yapılacaktır, öncesinde herhangi bir geliştirme yapılmayacaktır.
  • Yarışmanın tüm etapları Türkçe olarak gerçekleştirilecektir. Ancak kaynaklarda yabancı dilde içerikler de bulunabilecektir.
  • Bir yarışmacı yarışma boyunca yalnızca bir takıma üye olabilir. Çoklu üyelikler diskalifiye sebebidir.
  • Takımın bir üyesinin yarışmaya katılamayacak olması durumunda yerine yeni bir üye eklenemez.
  • Her takım bir takım kaptanı belirleyecektir.
  • Ön eleme çevrim içi, final etabı ise İstanbul’da fiziki katılım ile gerçekleştirilecektir.
  • Ön eleme soruları takım üyeleriyle birlikte veya bireysel olarak çözülebilecek, cevaplar takım adına takım kaptanı tarafından sisteme girilecektir.
  • Yarışma esnasında soruların sosyal medya veya başka bir platformda paylaşılması diskalifiye sebebidir. Yarışmaya ilişkin tüm resmî bildirimler, etap öncesi ve sonrası yarışmacıların e-posta adreslerine yapılacaktır. E-posta dışında herhangi bir resmî iletişim kanalı olmayacaktır. Bu sebeple yarışmacıların güncel olarak kullandıkları e-posta adreslerini doğru bir şekilde bildirmesi gerekmektedir.

Organizasyon Paydaşları

Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo

Program Komitesi

Program Komitesi
Project Image
Dr. Ali Taha Koç
Project Image
Yavuz Emir Beyribey
Project Image
Hasan Hüseyin Ertok
Project Image
Muhammed Yusuf Olca

Değerlendirme Komitesi

Member Image
Dr. Vural Çelik
Dijital Dönüşüm Ofisi
Member Image
Arda Kayagil
Dijital Dönüşüm Ofisi
Member Image
Ahmet Yapıcı
Türksat
Member Image
Togg
Blokzincir Değerlendirme Ekibi
Member Image
Dr. Aytunç Yıldızlı
Avalanche
Member Image
Selim Kender
Ava Labs
Member Image
Kazım Özyılmaz
XYZ Teknoloji
Member Image
Doç. Dr. Murat Yılmaz
Gazi Üniversitesi
Member Image
Alp Eren Özalp
Cerebrum Tech
Member Image
Mehmet Furkan Örs
Cerebrum Tech

Avalanche Summit II

DIGIATHON 2022'de dereceye giren ilk 3 takım, 3 - 5 Mayıs 2023 tarihlerinde Barselona'da düzenlenen AVALANCHE SUMMIT II Etkinliğine katıldı.
Member Image
Member Image
Member Image
Member Image
Member Image